Individual Private Lessons (8+)

Individual Private Lessons (8+)

Regular price $30.00 Sale price $570.00 Unit price per

Have you ever signed-up for $1200 worth of activities for your child, unsure if they will even stick with them after one class? 

We offer flexible price options to fit any level of interest. You can even try our lessons out first before purchasing a full lesson or package! Our Individual Private Lessons are customized based on each student’s desired area of focus. 

50-minutes ea.
For more detailed information and available dates & times, please contact us.

*****************************************************************************

30-minute Trial Lesson: Try out this quick and easy class to see if you like it! Trial Lessons are a one-time class for New Students ONLY.

Single Class: Want to take just one class a month? Or whenever you can? A Single Class is what you need! Use these Classes anytime you feel inspired! 

3-wk Bundle: 3 Single Classes at a better price! Bundle Classes may be used weekly or monthly and are good for one year from the date of purchase.

6-wk Bundle: 6 Single Classes at a better price! Bundle Classes may be used weekly or monthly and are good for one year from the date of purchase.

**ALL classes must be scheduled at least 24 hours in advance. Class slots are first come, first served.